| Genevaaa a întrebat:

Ce ziceti de ideea de a ma angaja reprezentant avon sau oriflame la 16 ani? Este greu? Si cum fac sa fac vanzare? La fiecare lucru pe care il vand, ce ramane e al meu?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este o afacere deoarece sunt destule hipermarketuri care au stand avon, lumea vrea produsul pe loc nu pîna il comanzi tu trece o saptamana, iar daca nu ai comenzi de minimum 100 lei nu renteaza sa faci comanda deoarece le i ei tu la pret intreg fara comisionul tau, daca vrei sa faci ceva sa i ei bani angajeaza te la Kfc sau Mec donald s acolo ei au personal tînăr in special fete. Avonul si Oriflame nu sunt cîstiguri sigure, sunt țepe multe.

| Genevaaa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc. Intr-adevar ma gandeam la ce ai spus in primele randuri

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Proastă.
2. Da.
3. Te tot duci la clienți și îi îmbrobodești.
4. Dacă nu plătești impozite și taxe, adică dacă calci legea, da.

| johnnny123 a răspuns:

Companiile astea de MLM (Multi Level Marketing) sunt niște scheme piramidale în care cei de sus fac bani pe seama celor de jos. Adică pe seama ta, dacă faci greșeala să te apuci de acest "business".

| Werrich a răspuns:

Sunt probleme cu oameni care iau comanda promitand ca iti da banii dupa aceea si nu ti-i mai dau, mie mi s-a intamplat. Nu recomand mai ales daca nu ai de unde sa achiti produsele.

| Genevaaa explică (pentru Werrich):

Si nu pot sa previn asta?

| Werrich a răspuns (pentru Genevaaa):

Din punctul meu de vede nu este posibil, compania va actiona impotriva ta pentru recuperarea datoriilor nu impotriva clientelor. Singura solutie este sa fie oameni de incredere cu venituri stabile, dar nici atunci nu poti sa previi.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O porcărie. Contează sa ai clienți. Și nu câștigi nici un ban, totul se rezuma doar la bonusuri în alte prosude din catalog. Prefer sa rămân client avon decât reprezintant avon și sa comand pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaBiiaa a răspuns:

Vrei sa faci parte din echipa mea Avon ca reprezentant sau client direct? Anunța ma și te ajut