| x.nails a întrebat:

Chiar se castiga din "munca la domiciliu" de genul completarii de diverse acte, postari de anunturi, scrierea adreselor pe plicuri sau chestii de genul asta? Cunoasteti pe cineva care chiar face bani din asta?

Răspuns Câştigător
| camilia1 a răspuns:

Am intrat si eu, din curiozitate si intamplare, intr-o companie MLM. Am fost foarte reticenta la inceput si chiar mult timp dupa aceea, dar mi-am asumat "riscul" (care de fapt nu a existat, n-a costat nimic inscrierea, nu am facut nici o investitie), dar am folosit produsele si am fost foarte incantata de calitatea lor. Toata lumea ma intreba ce folosesc si de unde, astfel ca am inceput sa vand prietenilor, cunostintelor...am castigat multi bani si in prezent nu mai vand, castig din ceea ce consuma toata echipa pe care mi-am creat-o. Numai cine nu incearca nu castiga!

3 răspunsuri:
| adrianbreje a răspuns:

Nu, din cate stiu eu astfel de afaceri nu functioneaza. La fel ca afacerile clasice, si cele online necesita investitii de timp, munca si bani. Un model de afacere care functioneaza de acasa este pe http://www.afaceripeinternet.com

| fif2002 a răspuns:

Nu, nu cred ca se castiga nimic, si nici nu stiu pe cineva care a primit vreun ban din asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se castiga nimic. Totul se bazeaza pe faptul ca exista mereu prosti care odata ce au intrat in joc, incearca sa-i prosteasca pe ceilalti pentru a-si recupera banii investiti cumparand "materia prima".