| JokKer a întrebat:

Cine a citit neamul soimarestilor?

6 răspunsuri:
| ary a răspuns:

Daca te intereseaza un rezumat:
http://www.e-referate.ro/......05-22.html

April
| April a răspuns:

L-am citit fiindca imi place stilul lui Sadoveanu.In romanele istorice, mai cu seama, ii place sa impleteasca realitatea cu legenda ceea ce da un anumit farmec care nu poate fi intalnit in operele de inspiratie istorica ale altor autori.

| Fredie a răspuns:

Eu l-am citit, in scoala generala. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu l-am citit dar nu stiu de unde sa-l iau de pe nternet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde pot sa iau si eu neamul soimarestilor dupa net...trebuie neaparat sa il citesccrying

| dragosh a răspuns:

Parca am citit, da` asta cu mult timp in urma, nu prea imi amintesc mare lucru