| AndreeaDeea210 a întrebat:

Cine castiga cei mai multi bani bin Youtube dintre vloggeri romani?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu se stie exact decat daca ii verifici pe toti. Dar in mare, Mickey, MaxInfinite, Tequila, Selly, si restul in ordine descrescatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selly

| Kerre a răspuns:

Ei bine, acum există o aplicaţie/site numită SocialBlade.com. Acest site îţi oferă posibilitate să vezi niște estimări ale încasărilor Youtuberilor preferaţi. Ca să fie totul clar, am luat borna de jos a plăţii pe Youtube, adică 0, 25 de dolari pe mia de vizualizări, deși Youtube plătește în România aproape dublu.
1. Mikey Hash – În ultimul an Mickey Hash ar fi putut să facă cel puţin 18 mii de dolari doar din vizualizările de pe Youtube
2. Ilie’s Vlogs – Din cauza faptului că Ilie și-a șters toate videoclipurile, aplicaţia arată faptul că Ilie ar fi putut câștiga în ultimul an aproape 14 mii de dolari.
3. Noaptea Târziu – Băieţii de la Noaptea Târziu au trecut în acest an de borna 1 milion de abonaţi și ar fi putut câștiga aproape 26 de mii de dolari.
4. Tequila – În ultimul an Tequila ar fi putut câștiga cel puţin 10 mii de dolari din vizualizările abonaţilor.
5. Selly – Canalul deţinut de Andrei Șelaru a intrat de pe primul loc în trending în anul 2018, iar munca lui se vede în rezultate. Selly bate la poarta bornei cu numărul 1 milion și ar fi putut să câștige anul trecut peste 35 de mii de dolari doar din Youtube.
6. Codrin Bradea:Satana – La cum îl știm pe Codrin, suntem convinși că multe din video-urile lui sunt demonetizate de către Youtube. Chiar și așa, conform Socialblade el ar fi putut să câștige peste 16 mii de dolari doar din vizualizări.
7. Andra Gogan – Andra ar fi putut câștiga din Youtube peste 10 mii de dolari anul trecut