| Nicoleta12345 a întrebat:

Cine imi poate imprumuta pentru 2 luni de zile 200 de euro. sau de unde as putea imprumuta? persoane fizice. si ce dobanda au pe luna?
va roog. urgent. raspuns urgent.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Cine crezi tu că dă bani imprumut asa unei necunoscute de pe TPU, hai să fim seriosi, si vrei si o sumă, nu vrei un leu sau doi vrei 200 euro. Dar la ce i ti trebuie suma asta? ne poti spune? Intradevăr doar o bancă te va putea ajuta, dar ai cu ce dovedii că poti plătii datoria? Ăia de la provident poate i ti dau, dar ca si la bancă ai nevoie de dovezi că ai salariu mare, carte de muncă si că esti angajată de minimum 6 luni, că altfel nu vezi nici un leu, sau mă rog euro, iar dacă nu m ai poti plătii suma? Pierzi casa, că ăia nu se joacă, nu merg pe vorbe, pui casa ipotecă, cred că te vor pupa ai tăi să i lasi in drum.De ce nu le ceri lor? De ce ceri de la străini pe TPU? Crezi că vei găsii? Te cunoastem de undeva? Cum putem avea incredere că nu esti țepară, ceea ce cred că esti.

| al3xander a răspuns:

Prietena tu daca ai avea mi-ai imprumuta mie 200 de euro? cum sa imprumuti bani asa de aiurea unui necunoscut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nesimțito, tu la 12 ani ai tăi cersesti pe TPU bani? Jeg de om ce esti.

| Nicoleta12345 explică (pentru anonim_4396):

Nu am 12 ani. Si nu cersesc. Doar voiam sa vad de vreo banca sau chiar o persoana fizica sau ceva ce este dispusa sa imi imprumute acea suma. plus ca nu dau teapa. nu as avea de ce.

| Nicoleta12345 explică (pentru anonim_4396):

Mai intai gandeste-te ce zici.
"jeg de om "? pentru ce?! Ca am intrebat daca stie cineva de vreo banca si in cel mai rau caz de o persoana care este dispusa sa imi imprumute acei bani? oricum dupa ii returnez nu-ti fa griji.
Frate, apai aia care dau in cap si altele ce naiba mai sunt?
Cel mai bine, gandeste inainte sa zici cevawinking
o seara buna.

| Jameson a răspuns:

Buna. Te pot ajuta cu consultanta financiara si indrumare. Sunt broker servici bancare. Cum putem cumunica mai direct?

| Alexia26 a răspuns:

Pfuuuu. Ce probleme serioase!

| AnFlavia a răspuns:

Daca esti angajata/pensionata sau ai orice venit lunar prin acte cel mai rapid imprumut este Provident.

| Jameson a răspuns (pentru AnFlavia):

Tu sti ce vorbesti de provident? Ajunge DAE pana la 120%. Vorbesc ca si broker servici bancare.

| AnFlavia a răspuns (pentru Jameson):

Da stiu ce vorbesc aici nu este vorba la cat ajunge DAE. Era vorba de o solutie cat mai rapida. Restul o priveste pe persoana respectiva care a intrebat de acest imprumut, cat este dispusa sa ajunga la un comision nu sa specificat plus ca poate alege atunci cand primeste un raspuns. Din cate am vazut este o urgentare din partea ei atata tot. O seara buna.

| Mihali_Petru_1985_WeEJ a răspuns:

Pot sa te anprumut eu dar ami trebuie nr.tau de tel sa vorbim sau cautama tu