| Girly97 a întrebat:

Cine si-a facut pensia privata?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Masonii astia neseriosi ne-au facut cu japca pensii private ca sa castige unii de-ai lor niste salarii babane din contributiile noastre laughing

| sabin89 a răspuns:

Eu nu

| Girly97 explică (pentru sabin89):

Am primit un plic misterios ca mi s-a facut pensie privata desi nu am optat pentru asa ceva.

| Nemessys a răspuns (pentru Girly97):

Si eu am primit si la fel, nu am optat pentru asa ceva. Nici nu stiam ca exista pana sa primesc plicul xD.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Pilonul II al pensiei private este obligatoriu. Daca nu iti alegi tu expres un fond la prima plata a contribuției de pensie la stat esti distribuit automat si aleator la un fond.