| RapidFC a întrebat:

Cine se afla sau a trait in Italia si a facut un imprumut bancar? As vrea ca odata ajuns in Italia (nu stiu dupa cat timp) sa fac un credit de nevoi personale dar nu stiu ce perioada lucrata este necesara. Se poate din prima luna? La banca Italo-Romena, poate...sau exista si alte firme gen Provident care ofera imprumuturi? As avea nevoie de 6.000 pe o perioada de 5 ani, sa zicem. Multumesc pentru atentie!

1 răspuns:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Am lucrat in Italia dar nu am facut credit. Sigur nu vei primi un credit de la nici o banca daca nu ai lucrat in prealabil cel putin 2 ani cu toate documentele in regula. Si-ti spun eu ca dupa ce muncesti doi ani in Italia sigur ai sa ai mai mult de 6000 Euro banii tai.