| Lauramee a întrebat:

Cineva care stie detalii despre bitcoin? Pe scurt ce trebuie stiut despre sau pe larglaughing)
msss

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să primești un răspuns mai pe larg aici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Invatati sa fiti oameni, animalelor.
Dacă scrii asta, să vezi cum se înghesuie toți să îți bage bitcoin pe gât.

| Lauramee explică (pentru sadrian46):

Mars ma. Alt neica nimeni ca celalalt. Ce veniti la intrebarea mea daca nu ajutati?
Iti bag eu altceva pe gat daca vrei. Nu esti nici tu nici ala in stare sa ajuti, nu inteleg rostul venirii voastre aici la intrebarea mea. Deci mars la cotet si tu si el. Si da sunteti animale. Aici e TPU nu hai sa ne dam in cap unul altuia. Nu ajuti nu vorbesti altceva aici, cum ati facut-o voi deci sunt foarte in masura sa zic ca sunteți animale primitivr

| Simpatic a răspuns (pentru Lauramee):

Pentru o femeie ai un limbaj destul de colorat, obisnuieste-te pe TPU nu vei primi totdeauna raspunsuri la subiect, ni se intampla tuturor.

| sadrian46 a răspuns (pentru Lauramee):

Am aflat indirect de la Simapatik că ești femelă. Mulți hormoni puțini neuroni, și mai ales în călduri, pe căldurile astea.

| Lauramee explică (pentru Simpatic):

Am limbaj cum vreau si cum merita unii "oameni " sa am. Din moment ce veniti aici si comentati pe langa subiect, asta meritati dar nici nu trebuia sa imi pierd timpul cu unii ca voi dar nesimtirea e prea mare. Nu dati un rapsuns la subiect nu aveti ce cauta la intrebarea mea. E simplu. Asa ca mars ca nu stii tu daca sunt fata sau nu, sau vrei sa ma controlezi? Pe astia ca voi v-as impusca ca populati degeaba planeta, doar rautate. Nu dai raspuns doar vii sa dai cu hate si nesimtire pai aia primesti. Asa ca mars fa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

BTC sau AltCoins? Extrem de pe scurt, e o implementare comerciala a listelor pe care le studiezi la programare in liceu si care momentan e inca destul de speculativa si riscanta ca si investitie dar e posibil sa devina noua paradigma a tranzactiilor financiare in doar citiva ani, eliminind complet banii clasici.
Cine a fost destept si si-a luat/minat cand era citiva dolari sau si sub un dolar BTC, acum isi permite sa faca tot felul de jonglerii financiare. In momentul asta, ti-as putea recomanda unele directii de investitie/efort fara nici o investitie financiara in zona crypto, insa cu rezerve. Poate ca, urmindu-mi sfaturile, peste 3-4-5 ani sa ajungi sa ai macar bani de-un apartament cu marunt de-o pizza sau efectiv nmic investit acum, poate ca o sa investesti timp si efort degeaba, poate ca o sa pierzi 80-90% sau tot din sumele riscate, indiferent de cuantumul lor.
P.S. Tu pana la urma ce vrei mai exact? Cum au zis si unii colegi, pentru documentare ai un internet intreg la dispozitie, investitia e oarecum riscanta dar in momentul asta inca e ceva potential.

https://bitcoin.org/ro/intrebari-frecvente

| Lauramee explică (pentru GabiDumitrescu):

Ma intereseaza detalii despre bitcoin cum e scris si intrebare...am vazut unele tonomate si in auchan, si nu inteleg acelea pentru ce sunt?
acum de exemplu poti lua bitcoin si peste ani sa ai valoare mare sau cum?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lauramee):

Exact, dar tonomatele alea sunt probabil ca astia de la ANAF sa mai puna ochii pe aia suficient de tonti cit sa vina acolo sa spele bani cash fara acoperire. Daca te duci la banca si pui zilnic cate 5000 EUR s-ar putea sa te ia la ochi din prima sa te intrebe de unde ai bani, dar daca iei in fiecare zi BTC de 5000 EUR si transferi in portofele virtuale diferite... mai slabe sansele.

| Frank51 a răspuns:

Caută pe YouTube, îți explică mai frumos și clar.

| Lauramee explică (pentru Frank51):

Daca am intrebat aici, consider ca cine doreste imi da un raspuns aici, ms pentru deranj

| Frank51 a răspuns (pentru Lauramee):

Nu stă nimeni să-ți explice pe larg prin text ceva ce într-o conversație durează o oră, de asta sfatul meu este foarte valid. Dacă vrei să dai feedback atunci da, este mai indicat să vorbești aici gen să poți conversa și să întrebi dacă ai nelămuriri. Baftă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Asta e TOT ce trebuie sa stii:
https://www.youtube.com/watch?v=hdcTmpvDO0I
:D

| Lauramee explică (pentru Zuzu1991):

Mars

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Lauramee):

E totul in regula, am ipresia ca o sa expodezi, STAI sa aduc camera video big grin

| dinaprilie a răspuns:

Fiecare bancnota din lume are o serie, un numar. Au pastrat asta si au aruncat hartia.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Imediat ti-l trimit pe GabiDumitrescu si iti explica el big grin

| Andresso a răspuns:

Bani pierduti aiurea, asta e bitcoin-ul

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Andresso):

Iar asta o spui pentru ca?

| Lauramee explică (pentru Andresso):

Ms de raspuns