| RedNightmare a întrebat:

Credeți că e de incredere lucrul online? Adică... Nu mă intereseaza daca e legal, vreau sa stiu daca e ceva in care oamenii se țin de cuvânt si platesc sau isi bat joc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca oamenii se tin de cuvant laughing, la fel ca in realitate cateodata DA de multe ori NU.
Depinde ce intentii ai, daca e vorba de bani, online exista diferite moduri de a verifica daca siteul e serios, daca ai deaface cu oameni simplii... nimeni nu-ti garanteaza ca nu-ti va da teapa. Dar in functie de caz sunt metode de a te asigura pentru orice neconveniente.
Totul este subiectiv, deci nu poti cataloga Onlineul ca sigur sau nu.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cu cine lucrezi online sau prin ce platforme.

| Bizon95 a răspuns:

"Nu mă intereseaza daca e legal"
cum poti sa muncesti ilegal on-line?
faci hacking pe dark-web?

deci, depinde ce lucrezi, daca ne spui si asta, iti putem da o informatie mult mai la obiect

| Andreeush a răspuns:

Nu te interesează dacă e legal?
Cred că nu știi ce vorbești.

| Bizon95 a răspuns (pentru Andreeush):

Nu, cred ca nu stii ce intrebi

asa ca ar trebui, in loc sa ma iei pe sus ca nu stiu ce vorbesc

SA RASPUNZI LA INTREBARE: cum ai putea munci ilegal pe internet?!?

| Andreeush a răspuns (pentru Bizon95):

Nu ți-am răspuns ție.

| Bizon95 a răspuns (pentru Andreeush):

Imi cer scuze, am citit aiurea rau, dupa cineva care m-a luat in balon
sincer imi cer scuze!