| Astronautulx a întrebat:

Cu, care banca imi recomandati sa fac bancking? Doresc sa eliberez un card si m-as orienta spre banca transilvania.
Intrebarea a doua este: Daca eliberez cardul de la o banca platesc cardu si dupa cand efectuez o tranzactie mi se ia comision? Adica daca-i trimit unei persoane banca respectiva imi ia o suma din banca?
Ofer funda, multumesc.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu recomand banca ING. Are și internet banking dar mai ales e foarte economică: nu ia comision la extragere de numerar de pe card (la ATM propriu), nu ia comision la transferuri între clienții ING etc.

| Alexia26 a răspuns:

Cea mai buna alegere. Da, iti ia comision.

| FlorinM28 a răspuns:

Recomand BT. Din cate stiu ING iti ia comision pentru emitere card, intretinere cont si mai au si altele. Cel putin asa era mai demult.