| Andrei_Balint_1998 a întrebat:

Cu cât se poate da in chirie un apartament de 50-60 de mii de euro, zona Cluj.As dori un pret minim, orientativ.Multumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ia ziarul Piata A-Z sau intra pe site-ul lor si cauta chiriile in conditii asemanatoare (zona, confort, numar camere, dotari etc). Preturile pot diferi foarte mult, chiar si duble sau triple, in functie de aceste conditii.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiria nu se calculeaza in functie de pretul apartamentului, ci in functie de suprafata, numar de camere, dotari etc. Deci, incearca sa precizezi.

Răspuns utilizator avertizat
| Porcusorul a răspuns:

Adica vorbim despre un apartament de vreo 40-45 mp. Daca e mobilat si utilat modern, cu centrala, masina de spalat, aragaz, frigider etc, atunci minim ar fi pe la 280 euro in cazul unui apartament vechi semidecomandat cu living si dormitor sau apartament nou cu o camera. Daca e decomandat si cu doua dormitoare, deja pretul minim sare la vreo 350 euro depinzand si de zona.