| sufletranit a întrebat:

Cu cati bani chesi poti calatori cu avionul fara sa declari... multumesc pentru.raspuns... va puphappy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de aplicare a Codului vamal din 2006, ar. 156, alin. 3 si Regulamentului nr. 1889/2005 al Parlamentului European si al Consiliului Uniunii Europene este obligatorie declararea numerarului in suma egala ori de peste 10. 000(zecemii) euro la intrarea ori iesirea din tarile Comunitatii Europene. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10000 euro legal si un milion de euro ilegal depinde daca iti place riscul

| bitek a răspuns:

Cu cati vrei! nu te cauta nimeni...doar daca esti turnat sau sifonat! dar nu te cauta nimeni

| janvarjan a răspuns:

Max 10000 $