| zxcr2 a întrebat:

Cu cine trebuie sa vorbesc daca am o idee de afacere si vreau sa o aplic, cum si unde gasesc aceasta persoana?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Ca sa convingi pe cineva sa investeasca in ideea ta ai nevoie de mai mult decat de "o idee". Ai nevoie de o implementare reala a ideii care sa-i demonstreze potentialul, ai nevoie de experienta in antreprenoriat, ai nevoie de fonduri si asa mai departe. Altfel nu sta nimeni de vorba cu tine.

Idei sunt peste tot si 99.9% din ele nu fac doua parale.