| Faranume242424 a întrebat:

Cu visa gold am acces gratuit la bussines loungeul din otp, împreuna cu un invitat, fără cardul priority pass? Dacă nu am bilet de avion bussines / first class, ci economy, am acces? Cât pot sta maxim?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-am mai explicat, VISA GOLD este un credit card bancar, nu un card de lux, pentru aeroport.
Doar in situatia in care ai bilet de calatorie cu clasa I-a si business class, beneficiezi de serviciile de lux, precum accesul la lounge-ul din aeroport.
Economy class NU iti permite accesul la lounge-ul din aeroport, deloc!