| GandesteLogic2011 a întrebat:

Cum ai putea imbunatati viata celor din jurul tau?

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Prin ai intinde o mana cand are nevoie

| GandesteLogic2011 explică (pentru negru30):

Frumos si obiectiv.

| negru30 a răspuns (pentru GandesteLogic2011):

Multumesc

5 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Daca exclud problemele de natura psihica... exact asa cum cineva ti-ar imbunatati tie viata.
e un inceputwinking

| Stefan89 a răspuns:

Nu cred ca poti imbunatati viata cuiva,dar e posibil sa le oferi suport cat se poate, in limita puterilor tale, in speranta ca se vor indrepta spre o viata mai buna.Problema este ca efectulu ajutorului oferit dispare imediat iar daca nu incetezi sa te dedici altora, in scurt timp vei avea si tu nevoie de ajutor.Consider ca nu poti imbunatati viata celor din jur din punct de vedere economic, din punct de vedere social se poate, dar actiunea unui singur om este infirma si fara efect.Aceasta intrebare are mai multe raspunsuri, in functie de unghiul din care o abordezi!

| SimonaL a răspuns:

Un zambet! O mana de ajutor! ceva ce nu are ca suport mult efort, dar care pe cel de langa il face sa se simta bine!big grin Ne-am saturat de "mutrele""suparate si nervoase! smileee oameni bunihappy indiferent de circumstante, viata trebuie traita! Nu rata clipele cu toate aberatiile!