| Lorastan123 a întrebat:

Cum as putea sa imi creez o afacere profitabilă?

Răspuns Câştigător
| Dana2103 a răspuns:

Sa investesti in dezvoltarea ta personala, sa investesti timp intr-un plan bine pus la
Punct

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La ce ești bun, dar nu așa, ci bun-bun!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Citind multe carti, legiile tarii si codul penal, stabilindute intr-un oras foarte mare de genul Moscova, Bucuresti, Paris, Istambul, Tokyo.
In afaceri trebuie sa ai mare grija la oameni pentru ca in general oamenii sunt de mai multe categorii si dupa modul de gandire etc.

| StrongHeart a răspuns:

Cati bani ai?

| Lorastan123 explică (pentru StrongHeart):

Banii nu sunt o problema ca am destui dar m-ar interesa un pret care începe de la si se termina la

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal ți-aș recomanda să cumperi stoloni de căpșuni și să cumperi și pământ undeva într-un loc unde solul fertil și roditor și să plantezi acolo pe o suprafață mai extinsă iar când se coc să le vinzi la un preț mai mic față de restul.
De exemplu, dacă în piețe se vinde cu 14 sau 10 lei kg, tu vinde cu 7 lei pe kg.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu e voie sa vinzi in piețe mai lesne decât e fixat prețul de către conducerea Pieței. Cel puțin așa mi s-a spus de un fermier care produce legume ( roșii ) si le vinde la prețul de 6 lei/kg. La noi in zona nu au fost roșii la preț mai mic de 6 lei, cred ca acum este chiar mai mare. In timp ce in alte zone era prețul 2 lei/kg.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Eu la mine în oraş vindeam căpşunile la preţ mai mic faţă de piaţă şi nu se întâmpla nimic.
Eu nu le vindeam pe piaţă ci aveam cumpărători particulari.

| svenhassel13 a răspuns:

Fa ceea ce iti place.