| anonim_4396 a întrebat:

Cum calculez cat am de platit la factura de la Distrigaz? de exemplu eu am citit indexul si arata 313, 31 (m cubi )ce valoare are factura mea?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Vei plati diferenta de index de la ultima facturare pana la consumul actual. 313, 31 e consumul total, in care intra si valoarea pentru care nu ai platit-o inca. Daca ai ultima factura achitata, o poti compara cu cea pe care vrei sa platesti, ca sa stii valoarea consumata in aceste intervale.