| Cristina9449 a întrebat:

Cum consideraţi că va evolua economia romaneasca in viitor?

Răspuns Câştigător
| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns:

Depinde de reformele presedintelui Iohannis-daca domnul va decide ca e timpul sa exploateze resursele de aur ale Romaniei mai intesniv-daca ar face asta am avea o oarecare creste si respectiv platire a debtului

| AFR81 a răspuns (pentru Nitu_Andrei_Valentin_1995):

De fapt, presedintele are prea putine atributii in acest sens. Imi dai impresia ca nu stii despre ce vorbesti, iar user-ul a muscat momeala. De economie se ocupa Guvernul.

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns (pentru AFR81):

Si presedintele poate da reforme-doar sa fie acceptate de guvern

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns (pentru AFR81):

Si am zis de presedinte pentru singurul fapt ca daca tu chiar crezi ca guvernu nostru va face ceva legat de resursele noastre-te cam inseli, eu ma refeream ca presedintele cum si el primeste reforme ce le poate accepta/refuza de la guvern-si el poate sa faca astfel de reforme, dar din nou, trebuie acceptate de guvern

| AFR81 a răspuns (pentru Nitu_Andrei_Valentin_1995):

Nu te supara pe mine ca-ti zic, dar arunci vorbe in vant fara noima.

| Nitu_Andrei_Valentin_1995 a răspuns (pentru AFR81):

Deci tu spui ca iohannis daca propune ceva nu se duce la vot in guvern?

6 răspunsuri:
| KlibrDM a răspuns:

Declin