| FercuAndrei1992 a întrebat:

Cum credeti ca va evolua piata imobiliara in Romania in anul 2020-2021?
Eu am vorbit cu un dezvoltator care preconizeaza o scadere a preturilor la sfarsitul anului 2020 inceputul anului 2021.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dennis1993 a răspuns:

Preturile vor scădea, o sa vina criza. Lumea s-a înfundat în datorii. Apartamentele sunt tot mai mici și tot mai scumpe. Preturile în general crescla toate, salariile cam puțin și de aici lumea nu va mai avea bani de casa.
Sunt mulți care pe cartea de munca au un salariu minim.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, are dreptate. Mai ales daca o sa crape cateva sute de mii de la coronavirus... big grin

| johnnny123 a răspuns:

Nimeni nu știe cum va evolua piața. Cine spune că știe cu siguranță aberează.

Personal nu aș paria deloc pe o scădere a prețurilor având în vedere că materialele și forța de muncă sunt tot mai scumpe, iar cererea este în continuare mare. Dar cine știe, poate brusc românii nu-și vor mai dori case, poate creditarea se va prăbuși, orice e posibil.