| Ioan489 a întrebat:

Cum cumpar online de pe eMAG? Daca cumpar un produs de pe eMAG o sa-l primesc prin posta si platesc acolo ( daca aleg sa platesc la livrare )? Sau cum e treaba cu eMAG-ul asta?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ca sa comanzi online, ai nevoie de un cont gratuit, in care sa te inregistrezi cu datele despre tine si adresa la care vor fi livrate produsele. Livrarea se efectueaza prin fan curier, cu care au ei contract. Nu ti se trimite prin posta, dar, daca faci comenzi mai mari de 90 de lei, transportul este gratuit. Pentru valori mai mici, se taxeaza cu pana la 20 lei la transport. Fan curierul iti aduce produsul acasa, iar toate operatiunile sunt inregistrate pe contul tau online (cand ai facut comanda, cand a fost preluata, cand a fost finalizata). In ziua expedierii, vei fi contactat de fan curier, ca sa te anunte momentul aproximativ la care produsele ajung la tine. Plata se face ramburs, la momentul ridicarii coletului. Suma se preda fan curierului.
Comenzi se pot face si telefonic, apeland numerele afisate pe site-ul oficial.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

O sa primesti produsul comandat prin serviciul de curierat si poti plati la livrare, dar numai dupa ce desfaci pachetul si sa verifici produsul in stare de functionare si apoi poti plati valoarea produsului si taxa de transport( posibil transport gratuit)!

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Emag nu livreaza produse prin posta romana doar prin curier(nu te lua dupa altii), pentru comenzile cu valoarea totala mai mica de 90 RON si care au mod de livrare curier se va aplica un cost de transport in valoare de 11.99 ron iar cand ajunge curierul semnezi dai bani si primesti produsul.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Eu ti-as recomanda pcgarage cu eMAG mereu am avut probleme, la pcgarage platesti 12 lei in plus si iti vine coletul acasa fara sa te mai muti de colo colo si iti vine in 24 de ore comanda

| vanzarics16 a răspuns:

De cumperi de pe site-ul lor.iar comanda soseste prin curierat..si platesti cand vine..comanda

| Dejavu1536 a răspuns:

E simplu, poti sa-ti cumperi prin posta romana dar poti astepta si 10 zile lucratoare si dai si 9 lei. Mai bine dai 15 lei pe fan curier si in max 2 zile ajunge la tine. Deci transportul se plateste separat de produs. si da, cand ajunge curierul ii dai banii si ciao big grin