| duta_3931 a întrebat:

Cum fac sa cumpar un bilet de avion online si eftin Bucuresti-Paris multam fain.

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trebuie sa cumperi din timp si sa prinzi o promotie pentru a cumpara mai ieftin. Sunt mai multe companii low-cost, una din ele este Blue Air: http://www.aripi.ro/
Mai cauta si la wizz air, easy jet. Preturile difera dupa companie, zi, agentie, asa ca trebuie sa cauti pana gasesti pretul si zborul cel mai avantajos.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Pai ti-am lasat unul in primul raspuns. Cautarea dupa cea mai convenabila optiune o incepi si tu de pe google (zboruri low cost, Bucuresti Paris avion, te descurci cu cuvinte cheie presupun ). Preturile se schimba de la o zi la alta asa ca probabil nu poate nimeni sa iti dea cea mai buna optiune.
Intr-adevar taxele de aeroport sunt mai mici pentru Baneasa decat pentru Otopeni/ Charles de Gaulle, vezi sa nu te sui in taxi cand ajungi acolo ca te usurezi de 30-60 Euro. Ia un autobuz sau metro/RER.

| Malvina24 a răspuns:

Mergi la o agentie de turism! te ajuuta ei(primesti sfaturi, brosuri si preturi)

| ForteGames a răspuns:

Http://book.wizzair.com/Default.asp?slid=clear&language=RO faci din timp o rezervare sunt cei mai ieftini crede-ma!

| duta_3931 explică:

Vreau sa imi cumpar un bilet de avion online cu plecara din baneasa si sosire la paris beauvais ca am auzit ca e mai eftin asa si da-mi un sait ceva unde gasesc mersi