| Contextual a întrebat:

Cum functioneaza o casa de schimb valutar? Am nevoie de acte pentru a schimba valuta? Daca da, ce acte?

Răspuns Câştigător
| Alexutza27 a răspuns:

La majoritatea caselor de amanet ai nevoie de buletin pentru a schimba bani (la o songura casa nu am avut nevoie de nimic si pentru o suma mica 20 de euro cred). Dar pentru sume mari (gen peste 2-3 mii) nu stiu daca mai ai nevoie de alte acte. In rest doar buletin

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de buletin si varsta minima de 18 ani!

| Catalinaa2607 a răspuns:

Da, doar buletinul în cazul în care suma este măricică. Bine, eu când merg nu îmi cere nimic bcs tipa e prietena de familie si nu mai e nevoie. Dar in general, asa se cere.