| anasofia1000 a întrebat:

Cum funcționeaza plata cu Pay Pal?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Se fac econt la paypal si se conecteaza cu contul tau bancar sau credit cardul tau.
Dupa ce introduci datele bancare, ei iti retrag din cont $2 si iti dau un cod care il reintroduci in Paypal, ca verificarea sa fie completa. Dupa care, Paypalul iti retunreaza cei $2.
Dupa ce ai trecut de acaesta verificare, poti folosii contul d ePaypal sa platesti orice cumperi, pentru ca el este conectat direct la contul tau bancar si trage banii de acolo.
cand primesti bai in Paypal, ei raman in contul paypal, pana tu ii transferi din paypal in contul bancar personal si-i scoti afara ca cash de la un automat bancar sau platesti direct cu cardul.
Contul bancar nu functioenaza cu date false, deci, te sfatuiesc sa-l tratezi cu cea mai mare seriozitate, punandu-ti datele personale corecte si numele intreg, altfel ristis a fii blocat si sa nu mai poti sa-ti faci vreodata cont la ei.
Paypalul este una dintre cele mai sigure platforme de plata si incasare, extrem de serioasa.