| deeea_5616 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa ma lase sa ma angajez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui ca te-ai cam saturat sa apelezi pentru orice la ei si vrei macar pe sezon sa fi-i si tu responsabila pentru intretinerea ta. Daca nu vor explica-le pina la coada ca oricum ar fi iti foloseste enorm.

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde câţi ani ai... Oricum spune-le că îţi doreşti să vezi cum e să munceşti să câştigi proprii tăi bani. Să poţi spune că îţi cumperi ceva din bani tăi, nu din bani pe care ţi-i dau ei. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti majora poti pur si simplu sa le spui ca vrei sa devii independenta.Cuvantul asta le cam spune pe toate.Mult succes