| George1337 a întrebat:

Cum pot accesa in momentul de fata fondurie nerambursabile?:

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa ai un proiect, trebuie sa demonstrezi ca stii sa folosesti banii cu eficienta.
Asta inseamna ca, intai va trebui sa realizezi proiectul, iar daca functioneaza atunci ti se vor deconta cheltuielile facute.

| Violleta2022 a răspuns:

1. Iti faci firma/ compane
2. iti faci proiect serios pentru ce vrei sa primesti fondurile
3. faci imprumut bancar sau imprumuti 40-50% din suma, pe care trebuie sa o ai deja, cand faci imprumutul
4. ceri imprumutul nerambursabil

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să accesezi așa ceva, trebuie să vrei ceva în domeniul economic. Fondurile se dau pentru asta.
Apoi pentru ca să le accesezi trebuie să ți se aprobe ce vrei.
Pentru asta trebuie să scrii un proiect. Acest proiect este cererea ta, cu el arăți ce vrei să faci. Dacă ți se aprobă proiectul, le accesezi.
Ca să vezi cum se pune problema, citește asta.
https://fondurile-europene.eu/......2014-2020/