| carmentudor44 a întrebat:

Cum pot afla ce suma am de plata la impozitul pe autoturism?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa afli exact cat ai de platit este obligatoriu sa te interesezi la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii de domiciliu.
Codul fiscal prevede o anumita suma pentru fiecare 200 cmc de capacitate cilindrica a motorului, dar consiliul local poate maora aceasta suma cu pana la 50%.
Poti cauta si pe internet hotararea Consiliului local privind impozitele si taxele locale.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la primarie si afli.

| carmentudor44 explică (pentru Salontanul):

Asta stiam. Ma refeream on line cum aflam

| Salontanul a răspuns (pentru carmentudor44):

Scrie in Google: impozite taxe *. Steluta este denumirea localitatii tale. Sa ai in fata cartea de identitate pentru ca-ti cere CNP-ul.