| Girly97 a întrebat:

Cum pot calcula noua pensie a bunicii mele marite din septembrie?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inmultesti punctele de pensie cu noua valoare a punctului de pensie de la 1 septembrie, respectiv cu 1.265 lei si vei afla noua pensie.
Punctele de pensie le gasesti pe cuponul de pensie din oricare luna a acestui an.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înmulțește pensia veche cu 1, 15.

| gabicoo a răspuns:

Te uiți pe cuponul bunicii și vezi câte puncte are ( e scris în partea de jos a cuponului ). Apoi înmulțești 1265 lei cu punctele de pensie ale bunicii tale și afli ce pensie va avea de la 1 septembrie.

| Raducons a răspuns:

Noroc cu pensia la parinti si bunici ca nu stiu ce are fara

| Girly97 explică (pentru Raducons):

De ce comentati aiurea?! Eu am nevoie de o informatie, nu de comentarii!

| Raducons a răspuns (pentru Girly97):

Ce te superi acum, am facut si eu o gluma.Depinde cu cat se majoreaza daca de ex se majoreaza cu 5% calculezi pensia ori 5% si vezi cat este suma in plus