| AlexQX96 a întrebat:

Cum pot colabora cu Glovo si sa pot angaja alti curieri daca am firma SRL sau PFA si daca am PFA, pot angaja maxim 3 curieri?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

PFA inseamna "persoana fizica autorizata" - adica 1 singur persoana: TU, care nu poti sa angajezi pe nimeni, dar poti sa lucrezi pentru altii pe contract.

Ca tu sa faci angajari trebuie sa ai firma SRL (societate cu raspundere limitata).

Ca sa devii reprezentant GLOVO va trebuii sa contactezi firma mama Glovo, sa discuti termeni si conditiile de colaborare cu ei si sa vezi daca esti eligibil sa devii reprezentantul lor.

| Mivelyn a răspuns (pentru Violleta2022):

Tin sa t"ART. 17
(1) PFA poate desfăşura activităţile pentru care este autorizată, singură sau împreună cu cel mult 3 persoane, angajate de aceasta, în calitate de angajator, cu contract individual de muncă, încheiat şi înregistrat în condiţiile legii."e contrazic conform

| Wr3nch a răspuns:

Daca vrei sa angajezi mai mult de 3 iti trebuie srl.