| Andreicristian99 a întrebat:

Cum pot face bani? Am 14 ani

Răspuns Câştigător
| împreunăfacembine a răspuns:

Salut Andrei,

Ai putea să lucrezi part-time la terasele din orașul tău, poți face bani din Youtube, blog.

Seară faină!

| anonim_4396 a răspuns (pentru împreunăfacembine):

Legal nu are voie sa muncească. Numai după vârsta de 16 ani se poate angaja legal și asta numai la program de 6 ore.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ajuti pe altii, cat poti.
Poti ingriji /plimba animale (caini, pisici), sa ajuti la muncile din jurul casei sau pe camp, livezi, eventual mergi ajutor unui meserias (ii dai la mana sculele si materialele cerute de el si il ajuti unde are nevoie si poti).
Sunt multe posibilitati, trebuie doar idei, vointa, un pic de indemanare si seriozitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri la părinți

| gabicoo a răspuns:

Culegi portofele în autobuz!
laughing

| cfrtobias a răspuns:

Mergi la scoala si iti da statul alocatie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Videoclipuri pe YouTube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci un cont pe Youtube si incepi vlog, gaming etc... In timp, daca muncesti, o sa primesti bani din views, subscribers etc

| Kevin45674940 a răspuns:

Îți dau exemplul meu! Probabil și viața m-a întărit puțin dar locuind la tara la 14 ani am luat motocoasa în spare și am început sa câștig bani cât sa îmi asigur nevoile!
Acum la 18 ani, în paralel cu învățatul pentru scoala de șoferi și bacul muncesc ca "ucenic" alături de un profesionist în domeniul instalațiilor electrice și sanitare! O sa vezi ce fericit vei fii când o sa ai proprii tai bani