| celmaitarenume a întrebat:

Cum pot face bani de acasa pe net? Evident, nu vreau sa ma imbogatesc, m-as multumi daca as face 50 de lei pe zi. Imi puteti recomanda ceva? Multumesc anticipat.
*cei care o sa zica videochat sau pariuri sa se abtina

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se pot face bani de acasa, pe internet, decat daca esti un foarte bun programator si iei in lucru proiecte ca freelancer.
Daca nu esti bun la programare, iti iei ceva de munca cu mana, afara, in gradina, la sere, pe la vecini samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci pentru banii aia?

| anonimg a răspuns:

De acasă nu se prea pot face bani.
Recomand următoarele (nu îți știu vârsta și asta este foarte rău).
1. Mergi la Kaufland și te implici în împărțirea revistelor lor.
2. Pe olx găsești și alte persoane fizice/juridice care au nevoie de oameni pentru împărțirea de pliante.
3. AJOFM pune la dispoziție pentru șomeri indemnizați și neindemnizați și alte categorii de persoane, cursuri de calificare. Unele sunt plătite iar altele nu (nu ți se va spune decât după înscrierea la un astfel de curs și dacă îl vei parcurge până la final). Aceasta nu este o sursă de venit. Dar poți obține o calificare într-un domeniu. Adică vei învăța să faci ceva în mod practic.
În afară de AJOFM mai sunt și alte firme care la finalul cursului te vor plăti și îți vor găsi de de lucru.

Dacă vei găsi ceva de lucru pe internet îți va trebui un cont la o banca și unul de PayPal.

| alina2k18 a răspuns:

Dar de ce nu vrei sa te imbogatesti?
laughing
Apuca-te de Youtubewinking

| Ineys a răspuns:

50 de lei pe zi e cam multicel. Daca ar exista o astfel de metoda toata lumea ar face bani acasa pe net. Din pacate nu exista.

Cateva metode suna cam asa:
-freelancing
-Youtube
-gaming

La freelancing se subintelege sper, practic e un job de acasa daca te pricepi la ceva. Nu trebuie neaparat programare aici. Exista multe variante: design, muzica, arta in general.
Iti faci o pagina de patreon, iti expui operele de arta acolo si lumea iti face donatii.
Youtube la fel, cred ca se subintelege.
Gaming... sunt destule jocuri din care poti face bani daca esti extrem de bun la ele. Exemplu: League of Legends, Dota 2, Counter strike, etc.

| Digikey a răspuns:

Faci un tutorial cum sa-ti vopsesti cainele si il pui pe YT.

| Speranta12 a răspuns (pentru Digikey):

Maxim. Fina ironia.

| badriel a răspuns:

Pai prin videochat sau pariuri

| Violleta2022 a răspuns (pentru badriel):

La videochat trebuie sa fii superdotat si se pare ca el nu-i...
iar la pariuri, nu are bani sa investeasca, inca.

| Dennis1993 a răspuns:

Îți recomand :
-YouTube
-DeadalusOnline
- Vinzi produse online prin recomandare link de cumparare

| Gamergusti a răspuns:

Uite un site unde faci bani reali dar puțin pe zi, eu îl folosesc și stau pe el maxim 5 min pe zi, daca vrei să-l folosești și tu uite link-ul : https://plus.adsonhub.ro/? ref=ONCE22

| Ajqk a răspuns:

Cea mai rentabila soluție și rapida este fiveer

| mitzok a răspuns (pentru Ajqk):

Trebuie sa ai ceva aparte