| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot pune alocatia copilului pe card?

6 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Prima dată îţi faci un card, după ce îţi vine cardul(1 lună), ceri un extras de cont cu care te duci la Direcţia de Muncă şi Protecţie Socială, complectezi o cerere şi gata.

auran
| auran a răspuns:

Suni la Directia de Munca din hambarului (daca esti din Bucuresti) si intrebi care sunt bancile agreate de eisi ce acte mai sunt necesare...(eu de exemplu am la BCR) mergi la banca iti deschizi un cont si cu extrasul obtinut completezi cererea din http://www.protectiacopilului6.ro/Files/formulare/cerere-alocatie-copil.pdf anexezi hartia data de la banca, intocmesti dosarul care il poti trimite si prin posta (ca sa nu mai stai la cozi) cu confirmare de primire, la Directia de munca de care apartii (in cazul in care nu esti din Bucuresti)...

Răspuns utilizator avertizat
| oana_1897 a răspuns:

Trebuie sa te duci la o banca si sa soliciti eliberarea unui card pentru alocatia copilului... daca copilul e destul de mare>14 ani, poate sa o faca el... daca nu mergi la banca si o sa va spuna de ce acte aveti nevoie. Eu am la Brd numai ca vas sfatui sa nu va faceti acolo pentru ca percep taxe.

| eek a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la banca si sa intrebi..de obicei iti trebuie o copie de buletinthinking

| NeaguMonyca a răspuns:

Vreau sa-mi pun și eu alocația copiilor pe card