| wui a întrebat:

Cum pot sa accesez fonduri europene nerambursabile pentru o micro ferma de vaci?

5 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun a răspuns:

Tre' sa ai 20 sau 25% din suma, in primul rand, dupa aia vezi ce mai faci de acolo, sunt firme specializate in rezolvarea dosarelor de genul asta, pe care le platesti, indiferent daca ti se aproba dosarul sau nu.

| XDoctor a răspuns:

Fugi pe la vreun din ala de accesare fonduri

| play007 a răspuns:

Intai de toate trebuie sa aveti in vedere ca nu se finanteaza proiectul 100% nerambursabil si din cate stiu eu undeva cu minim 20% din proiect trebuie sa vina beneficiarul.

cea mai buna varianta ar fi sa intrati in legatura cu o firma de consultanta care sa va ofere gratis informatii generale despre ce ar presupune proiectul (ce valoare estimativa ar avea ce vreti sa faceti, in cat timp s-ar putea obtine finantarea etc).
Mie mi s-au parut utile informatiile de aici:
http://www.finantare-proiecte.ro/

| ionutandrei29 a răspuns:

La apia