| dragomirg a întrebat:

Cum pot sa accesez si eu fonduri europene nerambursabile pentru o microferma de porcine ma ajuta cineva bineinteles contra cost va multumesc

5 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Trebuie sa ai in primul rand un proiect solid si o suma mare de bani la inceput si apoi vin banii de la UE.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
ai un exemplu din GHID sunt 25 de pagini de citit
prin primele pagini scrie ce fel de liceu ar fi bine sa ai absolvit, vreo 3 variante de licee...

lectura placuta http://brd.ro/&files/ghid-solicitant-masura112. pdf
in caz ca ai intrebari, tot in acest document PDF vei gasi cum si unde sa-i contactezi pe cei care te pot indruma cu explicatii (chiar privind cursuri de perfectionare in domeniul acesta!)
oricum FELICITARI pentru aceasta decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va multumesc pentru informatii si incurajari sper sa reusesc in tenebrele birocratiei din romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru toate persoanele care doresc sa acceseze fonduri europene de ex. pentru modernizari exploatatii agricole, cumparari utilaje, infiintari peniuni, etc va rog sa ma contactati pe mail rosky1985@yahoo.comofer informatii cat si realizez documentatia necesara.

| cristinela a răspuns:

Gasesti informatii aici tp://www.cartiagricole.ro/sapard.php si am vazut aici firme ce ofera consultanta gratuit http://www.fonduri-euro.ro/index.html. Mult succes si sa mancam un purcel de la ferma ta!