| NarcisBlahh a întrebat:

Cum pot sa castig bani rapid si usor ca si un copil?

Răspuns Câştigător
| BlueFox a răspuns:

Cumpara obiecte din China si vinde-le. Fa joburi de transcriere online. Poti "oferi servicii de livrare" in orasul tau si sa livrezi produse de undeva. Ia-ti un VPN de buna calitate si foloseste amazon mechanical turk. Vezi pe /r/beermoney. Daca ai orice talent, nu conteaza cat de mic il poti folosi pe Fiverr. Modereaza comunitati online.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand treburi prin casa si rugandu-te de parintii, sa-ti dea cativa banuti.

| doctorandus a răspuns:

Mai bine inveti sa economisesti banii si sa fii multumit cu ce ai sau cu ce poti cumpara din banii economisiti. Iti va fi de folos toata viata.

| Andreeush a răspuns:

Rapid și ușor nu prea o să câștigi bani.
Mai așteaptă să crești și după te poți angaja.

| Ineys a răspuns:

Apuca-te de cantat la tambal. Se castiga bine la nunti avand in vedere ca numarul tambalagiilor de elita a scazut.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Intra aici: http://discord.gg/

Inveti engleza, faci un cont de Discord, faci un cont de Paypal, gasesti un server care te plateste ca le faci activitate si ai ocazia sa castigi cel putin 2-3 dolari pe saptamana. Cu placere.

| NarcisBlahh explică (pentru EvilMayDie64):

Imi poti recomanda unul? Eu deja am cont, intru cel putin odata pe zi.

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru NarcisBlahh):

Nu mai stiu. Ca foloseam Discord doar pentru DM-uri cu tovarasi/cunostinte de pe Disqus, dar am un frate care era platit la saptamana pentru activitate in cateva servere.

| melodrama a răspuns:

Depinde de tine ce abilitati ai, eu spre exemplu mai ma duc cu cativa colegi din clasa la diverse evenimente pe post de cameraman\fotograf si castig foarte bine pentru varsta mea. O alta metoda e sa mai imprumut cate un tovaras de incredere si imi da cu dobanda inapoi. Mi se pare normal la 17 ani, bafta.

| ibaal a răspuns (pentru melodrama):

Practic il inveti sa fie camatarrolling on the floor
Periculos inceputrolling on the floor