| Netbaidaniel a întrebat:

Cum pot sa imi deschid un site cu magazin de vanzari online? Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De deschis un magazin online este usor. Mai complicat este să-ți alegi modulele pentru procesarea plăților, să calculezi comisioanele etc.

Îți trebuie in primul rând un nume de domeniu (.ro dacă vrei sa deschizi un magazin in România,.com dacă vrei ceva internațional). Îți trebuie o firma de găzduire web, una de calitate, unde sa-ți tii toate resursele, și sa asigure desigur un Uptime de cel puțin 99.9%. Găsești diverse script-uri, de recomandat Joomla și WordPress sau orice alt E-Commerce. Poți sa utilizezi și GOMAG, o platforma 100% românească.

Imediat după asta, trebuie sa găsești metode de plata cu cardul de credit și furnizori in cazul plății rambursabile. Îți trebuie un certificat de înregistrare (SRL, SRL-d etc), permis/buletin, un document care atesta adresa domiciliului Dvs sau al firmei.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat