| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Cum pot sa minez bitcoin? Vreun program care chiar sa mearga ca eu nu gasesc. cine da un program sa imi si explice.
Funda
Scuzati categoria

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu ai cum. Nu mineaza fiecare cum vrea. Vezi sa nu fi victima unor excroci care sa pretinda ca iti aranjeaza sa minezi bitcoin. Mai bine orienteaza-te la alta criptomoneda, nu ai cum sa minezi bitcoin.

| Gino_Giuseppe_1988 explică (pentru minrest):

Atunci zi tu o criptomoneda pe care sa o put mine de acasa cu calculatorul meu. cu un program sau ceva de genul, si sa retrag in paypal.

| minrest a răspuns (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Gino, ce sa retragi in paypal? Dolari? Dar tu poti sa minezi dolari? Valoarea criptomonedelor se bazeaza pe oferta limitata, ca dealtfel cea a tuturor monedelor, a tuturor banilor. Limitata dar nu fixa. Si atunci comunitatea detinatorilor poate suplimenta oferta. Intelegi?