| Machpash_Nate_1998 a întrebat:

Cum pot sa primesc o suma de bani pe paypal fara sa dea cancel la payment dupa ce ii ofer un serviciu pe net si dupa 24h sau mai putin sa dea cancel la payment si sa isi ia banii inapoi?
Si pot sa primesc suma pe contul meu de paypal daca nu am card atasat inca?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti sa primesti in PP fara sa ai card atasat, nu e problema. Legat de restul intrebarii, presteaza serviciul la calitate inalta si nu lucra cu neseriosi. Nu ai detaliat exact despre ce serviciu discutam si prin intermediul carui site/forum/whatever luati legatura, deci nu te pot sfatui mai precis de atit.

| NGheorghe a răspuns:

Nu prea ai ce-i face lui, in schimb poți merge la paypal cu detalii
-cu factura sau oferta ce trebuia sa o plătească
-detalii despre servici, eventual înregistrezi ecranul calculatorului de ai avut dialog sau acces la calculatorul lui, situl lui web etc
- mesajul in care respectivul declară ca este mulțumit de serviciul tau - este foarte important.
Fără card înseamnă ca trebuie sa ii cheltuiești de acolo, doar online, si cam atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula un transfer pe paypal dureaza, si in cel mai rau caz, iti poate bloca suma pana la finalizarea problemei.
Daca i-ai dat buleala, atunci poate da cancel linistit.Le explica la aia ce s-a intamplat si blocheaza suma, apoi o trimit inapoi la el in cont.
Daca i-ai oferit serviciul respectiv si ai dovada, atunci nu poate bloca nimic.
Si da, poti primi bani pe paypal chiar daca nu ai card atasat, insa nu ii vei putea retrage decat dupa ce atasezi card la cont, si faci transferul.
Iti ia si un fee, pentru ca folosesti serviciile lor, ceea ce mi se pare o mare porcarie.
Mai ales cand folosesti ebay, si vinzi ceva, iti ia comision o data ebay, si o data paypal.
Tinand cont ca paypal a fost cumparata de ebay de la elon and company ( ca erau mai multi care aveau actiuni), sa te tzace de 2 ori la bani nu mi se pare corect.
Ei zic ca au vandut compania paypal, dar tot a lor e, ca altfel nu mai foloseau ei paypal ca singura metoda de tranzactie, cand vinzi ceva.
Asta asa ca o paranteza, in caz de ai folosit ebay.
Ca poti sa iti vinzi serviciile si pe ebay.
Si e si mult mai sigur.
Ca nu prea mai ai cum sa iei teapa asa usor.
Ca minusuri, platesti fee si la ebay si la paypal.