| Girly97 a întrebat:

Cum pot transfera fondurile din contul Monese in contul meu bancar personal?

1 răspuns:
| RaduRobertRO a răspuns:

Conturile Monese Plus au 6 retrageri de numerar lunare gratuite, oferind clientilor nostri acces rapid si frecvent la bani, fara costuri aditionale. Cardul de debit Monese poate fi folosit la orice bancomat care accepta Mastercard si, daca nu este mentionat in mod specific, majoritatea bancomatelor sunt gratuite.

Daca ai deja card-ul, ai si aplicatia. Exista trei moduri prin care poti depune bani in contul tau Monese in EUR:

Transferuri de credit in SEPA
Plati prin SWIFT
Reincarcari Instante prin Card de Debit

Ca sa transferi in alt cont al tau la o banca, pur si simplu faci un transfer din aplicatie pe IBAN-ul de la banca ta. Simplu. Vezi aici https://e4ro.com/monese-vs-revolut/ si alte variante pentru astfel de conturi. Bafta.