| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa iti transferi bani de pe contul paypal pe un card?
Adica am nevoie sa scot bani nu sa ii folosesc la cumparaturi de pe internet sau din magazin. Vreau sa scot bani gen de la un bancomat de pe un car sau ceva.
Cum pot sa fac asta, la ce banca pot sa imi fac cardul, si ce tip de card imi trebuie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Banii trebuiesc intai transferati din contul Paypal in contul tau bancar, printr-o operatiune de retragere.
Dar mai inainte ca operatiunea sa fie facuta, trebuie sa te asiguri ca ai deja contul bancar legat de contul Paypal, ca ai fost verificata de Paypal si sa ai un cont eligibil.
Transferul propriu zis, din contul paypal >> in contul tau bancar, dureaza 4-5 zile lucratoare.
Odata banii intrati in contul bancar, care-i legat de un card bancar, ii poti scoate de la orice bancomat.

| vladtheo a răspuns:

Iți poți face un card de credit sau de debit(BCR, BRD, CEC etc), apoi îl adaugi la contul de PayPal, il confirmi(dacă îți cere), iar după selectezi opțiunea withdraw, și extragi soldul dorit pe card și apoi de la bancomat/ATM.