| Iulian890 a întrebat:

Cum sa fac bani pe internet

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te si lucră pe șantier lasă prostiile, bani pe internet.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Exista freelancer in IT, ca programator.
Mai exista si proiecte unde poti lucra remote, de acasa, tot ca programator.

Lasa santierul.

| Catrice a răspuns:

Video chat. Sursa sigura.

| Frank51 a răspuns:

Daca te referi la bani de buzunar(10-20$ pe luna), poti face asta cu ajutorul site-urilor ptc. Problema e ca este mult de lucru, stai multe ore la calculator, si la sfarsit cand tragi linie nu merita efortul depus.

Cu o minima investitie poti incerca si la bursa, dar acolo ai nevoie de putina experienta, si daca nu ai se cam duc banii aiurea.

| LPCTSTR a răspuns:

Dpdv legal e imposibil.
Intrebare mult pusa si prost gandita.
Internetul nu e prietenul tau, tine minte.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Si vine desteptul. SERIOS? Hai sa iti explic ceva frumos, legal. Am un SRL. Scriu articole, facturez pentru ele. Incasez in fiecare luna, fiind ongoing project. Sint salariatul srl-ului, platesc salariu, darile aferente salariului la stat. Ce e peste salariu, dari, alte cheltuieli reprezinta dividende la care se aplica impozit de 10%. Imposibil, nu?

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De notat ca vorbesc pentru plozii cu vise, mai era inca unu' p-aici, deci am crezut ca-i acelasi plod.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Plozii pana in 18 ani ar face bine fie sa invete ceva dumnezeieste, cel putin engleza si programare/design, fie sa isi vada de scoala si sa lase prostiile. Cu vreo 10 ani in urma am povestit cu un pusti care la 16 ani rupea modelarea 3D in 100 si cistiga mai mult decat taica-su si maica-sa impreuna (taica-su fiind mecanic de locomotiva si maica-sa si ea ceva functionar daca imi aduc aminte bine, deci ambii platiti peste medie). Pe linga treaba asta cu modelarea 3D isi vedea si de scoala. Deci daca vor, pot si plozii sa rupa stilul, dar trebuie sa exceleze in ceva, nu in datul de clickuri...winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu chiar, poti face freelancing ca programator.

| aXy99 a răspuns:

Videochat.

| Bizon95 a răspuns:

Sunt cateva solutii
cea mai semnificativa este:

trebuie sa ai o idee absolut originala si cu o popularitate enorma

atunci faci bani din asta (iti deschizi canal de Youtube, iti faci un site si faci bani din reclame, etc.)

altfel, pe internet nu faci bani decat daca ai un magazin on-line sau ceva asemanator

iar videochat e in general pentru fete, baietii pot face bani, dar mult mai slaba miscarea, si acolo trebuie sa te agiti in draci!

| Alexandrionelu a răspuns:

Nu exista o metoda ușoară, toate sunt țepe.
Bani pe net se pot face din administrarea unui site profitabil, un canal de YouTube cu mulți abonați, webdesign, graphic design, monede virtuale, traduceri, tehnoredactări, etc. Doar ca in toate domeniile de mai sus concurenta este mare și dacă nu excelezi într-un domeniu este aproape imposibil sa reușești.
Succes!

| OmObisnuit a răspuns:

Videochat

| GT278083 a răspuns:

Https://coin-birds.com/? en=GT278083 un joc care poti transforma monedele in bani reali cu perseverenta! mult succes!

| k800gfcgffddsrhtds a răspuns:

Mai sunt si site-urile de sondaje, dar nu castigi deloc bine, comparativ cu cat timp pierzi.Eh,daca esti copil, niste 10 dolari pe luna nu strica in plus la alocatie