| Teoraul14568985 a întrebat:

Cum sa faci bani la 14 ani?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde, cât de mult ești dispus să muncești pentru asta?

Ai auzit de Warren Buffet? Este al treilea cel mai bogat om din lume, cu o avere de 84 de miliarde de dolari.

La vârsta de 14 ani, adunase deja echivalentul a 50 000 de dolari. Cum? Încă de la 7 ani s-a apucat de distribuit ziare. Se trezea în fiecare zi la 4 dimineața, lua primul autobuz către tipografie, ridica ziarele, le distribuia la ușile tuturor clienților, apoi mergea la școală, apoi seara făcea același lucru cu ediția de seară a ziarelor. Profitul lui era cam de 1 cent/ziar distribuit.

Ce încerc să-ți spun este că nu există o rețetă magică de a face bani la vârsta asta, există doar multă muncă. Dacă vrei cu adevărat bani, trebuie să fii dispus să depui un efort considerabil. Nu-ți va da nimeni bani pentru nimic.

| Netereu a răspuns:

Ca la 15 ani. Pentru ce îți trebuie bani? Știi? Dacă nu șci află. După aceea află cine are ce îți trebuie și nu are ce ai tu și îi trebuie. Faci schimb. Ai grijă să te ții de promisiune.