| Proff_Michael_1982 a întrebat:

Cum sa promovez cu succes noul site, momentan este in lucru, dar este online cel vechi, unde sa platesc reclama, cum este mai eficient sa ridic site-ul. Daca este cineva in masura sa imi dea un sfat.www.proffevents.ro. Am diferite medii de socializare pe care le-am dat link pe pagina, Instagram, Facebook, linkedin, googleplus. Multumesc de ajutor

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, ai nevoie sa faci site-ul mai prietenos. M-am uitat și avalansa aceea de informatii de pe prima pagina m-a respins automat.
Degeaba platesti reclama ca sa aduci vizitatori, daca omul se sperie si da ics.
Ce inseamna prietenos?
Cand intri pe un site, trebuie sa fii lamurit in primele 4-5 secunde cu ce se ocupa site-ul si la ce-ti poate fi de folos.
Un site mai aerisit e un site care nu sperie.
Incearca sa intri pe site-urile omologilor tai din UK sau US si compara, triaza, cantareste.
Asta in ceea ce priveste site-ul.

In ceea ce priveste reclama ai diverse posibilitati:
-reclame platite pe Google Adwords
- reclame platite sau neplatite pe Facebook.
- Banere contracost pe alte site-uri (care au oarece legatura cu profilul tau)
- Carti de vizita cu adresa ta web
- emailuri cu adresa ta web in semnatura

Denumirea site-ului ar trebui sa fie organizarievenimente punct ro sau com sau ce vrei tu (in felul acesta si motorul Google te-ar indexa mai bine si mai sus).

Bafta!