| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Cum scap de oameni care tot imi cer bani imprumut?

34 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La spui ca nu mai ai fiindca i-ai dat imprumut parintilor!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Le spui politicos că nu practici acest sport.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai de unde, le dai. Daca nu, nu. Important e sa nu fii luat de prost. Sau, si mai simplu, faci astfel incit SA PARI SARAC. RUPT. Mai lipit ca ei!

| OldSoul a răspuns:

Le ceri tu primul happy

| gabicoo a răspuns:

Le ceri banii înapoi, iar după două săptămâni le ceri tu să te împrumute! Le zici că s-a ivit o situație și că trebuie să plătești urgent o sumă mare de bani!
Simplu! Nu?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu le raspunzi la telefon. Daca tot cer bani imprumut, sigur iti sunt prieteni doar pentru asta. Nu intelege gresit, e ok sa iti ajuti un prieten la nevoie dar daca este ceva constant, nu mi se pare ok. Nu esti dator cu nimic sa ajuti oamenii cu bani.

| ReddY25 a răspuns:

Simplu,spui ca nu ai laughing)

| Brizbriz a răspuns:

Le spui ca s-a imbolnavit nustiuce ruda, cat mai apropiata dar care nu sta in acelasi oras cu tine, si trebuie sa bagi bani in doctoriwinking

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Nu trebuie sa le dai nicio explicatie, nu esti obligat sa imprumuti bani la nimeni

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Esti sigur ca e asa de usor sa spui nu?!?
PENTRU ORICINE?!?

ca pentru tine e usor, ma bucur pentru tine, dar la multi oameni le e greu, si/sau isi strica relatia cu ala care cere bani de imprumut, lucru care iar ma bucur pentru tine, ca nu iti pasa

asa ca o scuza buna valoreaza mult mai mult decat un "nu"... DEGEABA

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Daca acea persoana tine atat de mult la prietenia voastra, nu se va supara ca nu poti sa ii imprumuti bani, dar daca pentru niste bani imprumut se supara si nu mai vorbeste cu tine e clar ca nu ii pasa atat de mult de tine, ci doar te foloseste ca pe o rezolvare la solutia materiala, si sa nu uitam ca unora le imprumuti bani si nici ca ii mai vezi, deci eu zic ca e mult mai bine cum gandesc eu

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Cum spuneam, ma bucur SERIOS pentru tine ca nu iti pasa
ce spui tu are logica, dar in practica numai asa nu e

asa ca, gaseste o scuza buna, ca asta isi doreste cine a pus intrebarea

sau lasa-o balta cu atitudinea de "eu stiu mai bine", ca nu intereseaza pe nimeni tongue

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Scopu meu nu a fost sa te fac pe tine sa te intereseze sau pe altcineva, ci doar mi-am exprimat parerea, dar poate naivitatatea unor oameni e atat de mare incat de aia se ajunge sa profite altii de ea, in viata daca esti prea naiv, o sa ai in jurul tau numai ''prieteni'' care vor vrea bani de la tine

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Lul, nu te lasi
hai sa iti vedem "parerea":

cum ii spui tu nu, cuiva care iti e apropiat SI DE CARE AI NEVOIE?!?

morrr de curiozitate tongue

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

*si care mai si stie ca ai bani...

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Daca prin persoane apropiate te referi la mama si tata sau alte rude, atunci e ok sa le dai bani, dar legat de ''prietenii aia foarte adevarati'', nu vad ce asa mare nevoie poti avea de ei, persoanele sincere de aia nu au multi prieteni, ca prin sinceritatea lor se descopera cat de adevarati sunt acei prieteni

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 59 minute | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Daca prin persoane apropiate te referi la mama si tata sau alte rude, atunci e ok sa le dai bani"

lul dude, deci ai un bat asa de sus infipt unde soarele nu patrunde, ca nici prieteni nu ai rolling on the floor

esti tare, m-ai facut sa rad, mai ales cum o intorci cu ORICE altceva decat sa raspunzi... aaaaa **FOLOSITOR** la intrebare, pentru ca INCA ODATA, in viata reala, pentru cineva care nu e la fel de... SNOB ca tine, e mult mai buna si mai folositoare o scuza buna, decat sa te pui de-a curmezisul cu "nu" si adio si n-am cuvinte

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Prieteni am, poate ca nu am 100 dar totusi am, si legat de ce am vorbit mai sus, eu mi-am exprimat doar parerea, dar sunt foarte multi ca tine care fac atat de mult pe desteptii incat nu poti sa le zici nimic, totul e dupa cum ganditi voi, din partea mea poti sa ii dai bani cui vrei tu, nu imi pasa mie, eu me-am exprimat doar opinia, daca poti sa o intelegi foarte bine, daca nu si te consideri atat de destept, problema ta

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

Am alta intrebare, ai avut vreodata bani?
iar daca ai avut/ai, atunci un prieten "nu foarte apropiat" ti-a cerut imprumut?
i-ai spus "NU"?

chiar sunt curios tongue

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Ce intrebare, m-ai dat gata cu ea, nu, eu nu am avut niciodata bani, traiesc cu frunze din copac si nu am ce imprumuta la prieteni laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 3 minute | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Ce intrebare, m-ai dat gata cu ea, nu, eu nu am avut niciodata bani, traiesc cu frunze din copac si nu am ce imprumuta la prieteni"

cute, merci de raspuns, acum m-ai convins, esti "TARE"

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Asa intrebari, asa raspunsuri

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Si daca ti asa mult sa iti rapund la intrebare, nu cred ca i-asi imprumuta bani unui prieten care nu e apropiat, nu am nicio asigurare ca ii voi mai primii inapoi, tu daca ai mai imprumutat bani la altii si i-ai primit inapoi mereu, esti norocos, dar multi imprumuta bani pe care nu ii mai vad

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 3 minute | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Asa intrebari, asa raspunsuri"

Sigur ca da, joaca-te frumos mamahee hee

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 1 minut | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Si daca ti asa mult sa iti rapund la intrebare, nu cred ca i-asi imprumuta bani unui prieten care nu e apropiat, nu am nicio asigurare ca ii voi mai primii inapoi"

ok, si cum i-ai spus? NU, si mai du-te cu aia a matii?

| 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):

Adica noi a trebuit sa ajungem pana aici cu conversatia doar pentru ca nu ti-am raspuns eu cum il refuzi frumos? laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru 1234568807):

"acum 2 ore | 1234568807 a răspuns (pentru Brizbriz):
Adica noi a trebuit sa ajungem pana aici cu conversatia doar pentru ca nu ti-am raspuns eu cum il refuzi frumos?"

SA MORI TU?!?
DUPA ATATEA "IMPUNSATURI" INTRE NOI DOI

******IN SFARSIT*****... INTELEGI

presupun ca e, mai bine MULT PREA TARZIU, decat niciodata, nu?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat la colindatori.

| 1234568807 a răspuns:

Nu le dai

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Iti,,redeclari,, veniturile si banii laughing
le spui mai subtil ca gata, nu-ti mai merge bine, ai probleme si ai scapat

| Jessica1235 a răspuns:

Le spui că ai și tu nevoie de bani, la un moment dat ar trebui să înceteze

| MasterYii a răspuns:

Le zici ca nu le mai dai fara sa iti dea ceva in plus, ca nimeni nu iti da gratis.
Le pui o dobanda per timpul imprumutat. si castigi.
Daca nu vor dai cu pumnul in masa sa faci impresie si vor accepta.

| stefan2006stf a răspuns:

Stiu cativa oameni de pe dark web care se ocupa cu asta daca vrei te pun in contact cu ei

| marumba a răspuns:

Imediat ce iti cer ii intrebi : cat? de cand? pana cand? garantii? semnezi?