| laviniabeluska11 a întrebat:

Cum se poate face un împrumut de 15000 de lei dacă nu am contract nedeterminat?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai contract determinat de minim 3 ani si salaru brut de minim 7000 lei, atunci ti se va aproba.

| Catrice a răspuns:

Simplu, faci la prieteni, rude, vecini, colegi. 100 de la unu', 500 de la altul, 1000 de la nea Ion, 2000 de la tanti Ileana și tot asa.

| Frank51 a răspuns:

Ce-ar fi sa incepi prin a merge la cateva banci si sa intrebi acolo?

| romeo78 a răspuns:

Nu se poate face nimic! Nu vă va fi aprobat împrumutul, mai ales pentru o sumă atât de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cămătărie dacă vrei laughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Nu ai cum! Poate doar sa girezi cu casa.

| IamJoKeR a răspuns:

Presupun ca vrei sa faci împrumut la bancă, ei bine nu poți face asta dată faptul că ei se gândește că dacă lucrezi și ai contractul determinat nu mai ai cum să plătești ratele la banca. Tu trebuie să te gândești că banii care ii scoți din banca trebuie să-i dai inapoi, o sa poți scoate bani după ce îți va schimba contractul pe perioada nedeterminată asa ei vor fi convinși că o sa le dai banii inapoi