| ALEXICAmarketing a întrebat:

Cum se poate promova o pensiune turistica cu rezultate?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Rogi turiștii să scrie impresii pe un site de impresii turistice (amfostacolo.ro și / sau tripadvisor); eventual contra unei reduceri la o viitoare cazare.
Oferi câte unul su două vouchere de reducere pe săptămână pentru un client nou adus.
Și altele.

| Dismally a răspuns:

Cu reclama facuta pe un site de turism cred ca este cea mai eficienta metoda. Unde este pensiunea respectiva?

| ALEXICAmarketing explică (pentru Dismally):

Bucuresti,zona Mosilor.

| Dismally a răspuns (pentru ALEXICAmarketing):

In Bucuresti concurenta este mare. Trebuie sa ii faci reclama pe un site unde vei gasi potentiali clienti, spre exemplu un site despre obiectivele turistice din orasul Bucuresti, daca se poate sa fie singura pensiune promovata acolo sau sa nu fie foarte multe. Metoda spusa de mihai69 ar putea fi riscanta, adica orice review pozitiv te va ajuta cu siguranta dar in acelasi timp este destul sa ai cativa clineti nemultumiti care vor posta review-uri iar aceste te vor trage in jos tare. In general aceste review-uri negative influenteaza cel mai mult potentialii clienti.