| Daniel_Ilie_1995 a întrebat:

Cunoaste cineva termenul de Tranzactionari?
De curand m-am inregistrat pe o platforma si am primit un bonus de 2000$ si vreau sa aflu mai multe pe scurt!
link inregistrare >=----? https://www.instaforex.com/no_deposit_bonus?x=KOWRG
link discord >--https://discord.gg/F398WA

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Uite, eu fac tranzacții cu acțiuni de la începutul anului.
Inițial am pierdut bani, am riscat mult, leverage e satana happy
Acum sunt pe plus, dar nu cu atât de mult pe cât aș fi sperat.
Cu toată sinceritatea, e deosebit de greu. Mai ales Forex.
Sfatul meu: Deschide un cont pe trading212 sau pe etoro, și joacă-te cu banii aceia virtuali, 50.000 de dolari ți-ajung, nu? Nu? Nu-i bai. Resetezi și ai alți 50.000 virtuali.
Dar nu pune bani în cont până nu știi exact ce faci, cât anume pierzi la un leverage de 5 dacă îți scade suma cu 20%, de exemplu (hint: pierzi tot)
Sunt tutoriale și cărți cu nemiluita pe net.
Pe eToro e un tip, Danvel, dacă ai bani, dă-i-i lui. Își ia 1% comision, dar îți va face bani garantat. Nu a pierdut bani din 2017. Omul e incredibil. Ok..nu câștigă mai mult de 20% pe an, dar frate, riscul e spre zero.
Mai ales în perioada asta când economia globală e un dezastru total, pune și tutorializează-te.