| Intrebator000 a întrebat:

Daca 1.33 x 10 fac 13.33 cum aflu cu cat trebuie sa inmultesc 1.33 ca sa scot suma PE CARE O INMULTESC plus rezultatul primului calcul, adica 13.33? Si tot asa cu suma anterioara de 5 ori. Multumesc

3 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

1.33*10 = 13.30.
Dacă vrei să primești răspuns, fii mai clar în întrebare. Nu se înțelege deloc ce dorești să afli.

| Intrebator000 explică (pentru AC4S4):

Vreau sa inmultesc 1.33 cu 10. rezultat 13.30.
apoi vreau un numar care inmultit cu 1.33 sa dea suma primului rezultat(adica 1.30) impreuna cu numarul inmultit cu 1.33 a2a oara.
apoi vreau un numar care inmultit cu 1.33 sa dea suma primului rezultat cu al2lea rezultat si numarul inmultit

| raMLesS a răspuns (pentru Intrebator000):

Tot nu se intelege.
Esti varza la explicat.