| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai 10 mii de euro pe care trebuie să-i cheltuiști distrăndute. Sau îi pierzi. Cum îi cheltuiești?

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

10mii de euro sunt ok pentru un concediu in Hawai, Bali, Tailanda sau o alta tara exotica, iti spun din experinta ca atat am cheltuit in ultimul concediu in Tailanda.

Din pacate Frank51 vorbeste in necunostinta de cauza, ca nu-i
posibil sa vizitezi 40 de tari cu doar 10mii de euro, poate daca nu cobori din masina decat sa manaci si sa dormi, dar ca sa te relaxezi si distrezi, nu-ti ajung banii decat pentru 3-4 tari, si acolo cu mare zgarcenie unde mananci si cat cheltui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un revelion la Poianna Brasov

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Daca nu ai prins ironia treci peste raspunsul meu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Plec in excursii si ma intorc cand se termina banii. As incepe cu o tara calda, in care sa pot face plaja, apoi m-as duce prin America.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"E" multe vorbe cu pretentii de motto, care se bat cap in cap.
Ba ca trebuie sa calatoresti, ba ca trebuie sa iubesti, ba sa razi la minut, sa muncesti, sa aduni informatie, sa bla bla bla.
Eu zic ca nici amintirile nu se pastreaza dupa ce mori. Raman lucrurile materiale si copiii pe care i-ai facut.

| Drimmero a răspuns:

Ii "sparg" pe calatorii si distractii. Oricum 10.000 nu inseamna chiar atat de mult dar iti ajung cat de cat, mai inteligent ar fi sa-i investesti dar sa fim seriosi...cui ii arde de investitii cand viata e scurta si ai ocazia sa te distrezi chiar si pentru putin.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca trebuie sparti pe distractiune, as merge undeva in virf de munte si as sta vreo luna. Elvetia, preferabil. Fara mofturi deosebite, ceva departe de tambalau si civilizatie.

| Frank51 a răspuns:

Aș face un buget foarte strict, și aș vizita atâtea țări cât îmi permite bugetul, aș estima 40.

| Eireann a răspuns:

Vacanta cu iubitul si cateii, cateva saptamani in Grecia, cateva in Spania.

| haileewatson a răspuns:

Daca ar trebui musai sa ii cheltuiesc pe "distractii" i-as folosi sa vizitez foarte multe locuri.

| iulia0514 a răspuns:

Nimic mai simplu cumpărat 3 bilete dus întors în Maldive sau Hawaii la clasa I și fac rezervare la un hotel de 5 stele pentru 2 săptămânii și la final cred că mai trebuie sa adaug eu câteva mii de eurohappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă acum am 10.000 euro în mână nu îi cheltui pe vacanțe.

| Anonimul151 a răspuns:

Cine zice că dacă cineva, o persoană oarecare ar avea 10 mii euro ar trebui să îi cheltuiască distrându-se? Practic i ar cheltui pe nimic, pe niște lucruri de care nu are nici un folos. Distracția se poate face și pe bani mai putini. 10 mii euro se pot folosi într un scop mult mai bun.

| aimond a răspuns:

Eu as cumpara actiuni la NIO. De ce sa ii arunci neaparat pe o vacanta?

| AlexGay4038 a răspuns:

As cumpara orasul Targoviste.

| gabicoo a răspuns (pentru AlexGay4038):

Cumpara Suceava. E mai ieftin.
Asa scapam si noi de Ion Lungu.

| Catrice a răspuns (pentru gabicoo):

Rușine! Unde îți e patriotismul de 1 decembrie?hee hee

| gabicoo a răspuns (pentru Catrice):

As da Suceava si gratis numai sa scapam de asta.