| Posital4 a întrebat:

Dacă am 16 ani pot lua un extras de cont de la banca fără un părinte?

Răspuns Câştigător
| Alive99 a răspuns:

Desigur,daca este trecut pe numele tau.Asa este la BCR, acum nu stiu la ce bancabai tu..in orice caz, poti extrage de pe cont, doar daca parintii tai au dat aprobare bancii sa extragi.Pentru ca uneori, chiar daca este pe numele tau, pe contract scrie ca pana la aprobarea parintilor, nu ai voie.
Daca este vorba de alocatie, bursa scolara. fara probleme.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te trimite la plimbare

| Lucian4 a răspuns:

Bancomatul nu te verifica cati ani ai. Extrasul se poate lua si online