| Marko556 a întrebat:

Dacă am 18 ani pot cumpăra un telefon în rate sau trebuie sa fiu angajat ca să îl pot lua?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai cum ai putea cumpara ceva in rate daca tu nu ai un venit? Trebuie sa fii angajat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca trebuie a fii angajat, ca altfel nu poti face dovada platilor lunare, odata ce vrei sa-l cumperi in rate.
- 18 ani impiniti
- minim 6 luni lucrate - contract permanent de munca
- adeverinta de la locul de munca
- buletinul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca trebuie sa fii angajat sa poti face rate sub orice forma le ai face... card de cumparaturi sau direct credit bancar